Cztery A klasy zostały zatwierdzone!

Dzisiaj OZPN Wałbrzych potwierdził to o czym mówiło się od kilku tygodni. Utworzono dodatkową grupę!

Każda grupa A klasy liczy 14 zespołów. Zagramy 26 spotkań, czyli o 4 mniej niż dotychczas. Termin pierwszego meczu jeszcze nie jest znany (dzisiaj powinno się wszystko wyjaśnić). Na przydział do danej grupy wpływ miało położenie geograficzne. Akurat Henryków wyznacza wschodnią granicę okręgu wałbrzyskiego, więc było pewne, że grać będziemy z zespołami z powiatu ząbkowickiego ( i powiatu dzierżoniowskiego).
Tego szczęścia nie miała np. Pogoń Pieszyce. Klub mający siedzibę leżąca na terenie powiatu dzierżoniowskiego mógł trafić zarówno do grupy naszej, świdnickiej lub wałbrzyskiej. Ostatecznie Pogoń zagra w grupie wałbrzyskiej.

Największym zaskoczeniem jest utrzymanie obu spadkowiczów! Po raz kolejny zagramy zatem z Orłem Piława Dolna oraz z Tarnovią Tarnów. Tylko w naszej grupie utrzymano ekipy, które zajęły 15. i 16. miejsce. W innych grupach awansowano dodatkowe zespoły z B klas. Tylko w grupie świdnickiej A klasowy byt zachowano w Stanowicach. Skąd decyzja o utrzymaniu Orła i Tarnovii? Zdecydowało podejście Błękitnych Niedźwiedź i rezerw Zamku Kamieńca Ząbkowickiego, którzy awansować nie chcieli...

Przedstawiamy skład naszej grupy:

1. Henrykowianka Henryków
  2. Polonia Ząbkowice Śl.
  3. Sparta Ziębice
  4. Skałki Stolec
  5. Cis Brzeźnica (przeniosiony z grupy A3)
  6. Inter Ożary (przeniosiony z grupy A3)
  7. Zieloni Łagiewniki
  8. DGPNZ Roztocznik
  9. Koliber Uciechów
  10. Orzeł Piława Dolna (utrzymany spadkowicz)
  11. Tarnovia Tarnów (utrzymany spadkowicz)
  12. LKS Dobrocin (drugie miejsce w B klasie, Świdnica gr. 2)
  13. Harnaś Starczówek (drugie miejsce w B klasie, Kłodzko gr. 2)
  14. Ślęża Ciepłowody (trzecie miejsce w B klasie, Kłodzko gr. 2)

Teoretycznie przeniesiono z naszej grupy głównego kandydata do awansu - Pogoń Pieszyce. Nie zagramy też z: Deltą Słupice, Czarnymi Sieniawka, Boxmetem Piskorzów i Płomieniem Makowice.

Przeniesiono do nas Cis Brzeźnica i Inter Ożary. Graliśmy z nimi kilka lat temu w B klasie. Mamy również trzech beniaminków oraz dwa zespoły, które w zeszłym sezonie zgromadziły najmniej punktów. Czy liga będzie słabsza? Kto będzie walczył o awans? Dużo zmian, dużo niewiadomych! Liga może być ciekawsza niż kiedykolwiek! Wszystko okaże się po kilku ligowych kolejkach.

Rozwiązanie z 14 zespołami w grupie obowiązuje w okręgu wrocławskim. Wałbrzyski zarząd postanowił coś zmienić.  Cel był prosty - oszczędności. Czy faktycznie kluby wydadzą mniej? Prawdopodobnie tak, ze względu między innymi na to, że będą gospodarzem 13. spotkań oraz dwa razy mniej pojadą na wyjazdy. Głównym minusem jest to, że liga będzie trwała miesiąc krócej.