Falstart !!! Zadecydowała pierwsza połowa

W swoim pierwszym występie w meczu sparingowym nasz zespół przegrał z KS Szczawin – Strzelin 1 : 5. Było to nasze pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym, pierwszy rozruch na płycie boiska.

„HENRYKOWIANKA” : „SZCZAWIN - STRZELIN”    1 : 5 (0 : 4)

Bramka : Stasiu Sikora (1)

Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Jakub Miesiączek – Michał Romanów ( Patryk Pintal) – Krzysztof Bryja – Mateusz Klich – Kamil Miesiączek ( Damian Firgang) – Kamil Antkowiak – Stasiu Sikora – Andrzej Sikorski ( Dawid Warciak) – Maciej Galik - Marcin Antkowiak – Mateusz Respekta .Trenerzy : dawid warciak i Dariusz Ziomek.

Płyta boiska nieco zmarznięta, stąd pojawiały się często błędy w przyjmowaniu piłki, prowadzeniu i dokładniejszym podawaniu. Z czasem jednak warunki gry uległy nieco poprawie … puściło i gra była nieco dokładniejsza. Zespół gości chrzest bojowy na boisku miał już dwukrotnie, rozegrał 2 sparingi i było to widać w pierwszej odsłonie meczu…

I Połowa

Pierwszy kwadrans spotkania bardzo wyrównany. Gra toczyła się w strefie środkowej i każda z drużyn chciała szybko opanować tę część boiska. Z upływem czasu inicjatywę przejęła drużyna ze Szczawina i szybko objęła prowadzenie 0 : 2 po akcjach ze skrzydła, z których piłki zostały dorzucone do partnerów, którzy wykończyli akcje bramkami. My popełnialiśmy sporo błędów, przede wszystkim w kryciu indywidualnym w każdej formacji. Nie był to „przysłowiowy plaster”, czyli krótkie krycie na plecach, lecz „krycie na radar” ( z dal od przeciwnika) i stąd bramki. Wyszliśmy jakoś mało skoncentrowani i pozwalaliśmy na zbyt dużo przeciwnikowi. Niby gra wyrównana, akcje z jednej i drugiej strony, ale bramki zdobywali zawodnicy ze Szczawina. Po 40 minutach gry było 0 : 4. Przed przerwa rzutu karnego dla naszej drużyny nie wykorzystał Mateusz Respekta.

II Połowa

Zupełnie inny obraz gry naszego zespołu. To my przeważaliśmy, stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych, z których powinny paść bramki. Graliśmy więcej piłką bez przyjęcia na jeden kontakt, próbowaliśmy grać w miarę szeroko z rozrzuceniem piłki na boczne sektory – stwarzając sytuacje pod bramką rywala ale nieskutecznie.

Było kilka fajnych akcji oskrzydlających zakończonych dorzuceniem piłki w strefę boiska w pole karne, ale brakowało wykończenia i celnego strzału.

Nasi zawodnicy często dochodzili do pozycji strzeleckich, ale te próby kończyły się strzałami niecelnymi. Ważne było to, że do takich sytuacji dochodziliśmy.

Bramkę dla naszej drużyny zdobył Stasiu Sikora, który wykorzystał nieporozumienie i błąd obrońców przechwycił piłkę, wcześniej podaną przez Marcina Antkowiaka, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Pierwsze przetarcie za nami. Nie uniknęliśmy błędów indywidualnych, ale to w okresie przygotowawczym – nieuniknione. Należy wyciągnąć wnioski po przegranej i przystąpić do następnego meczu z pozytywnym nastawieniem.

Zapraszamy na TRENINGI w poniedziałki i środy godzina 17.00 sala gimnastyczna ZSS w Henrykowie, a w piątek godzina 16.00 rozruch na boisku. Kolejny mecz sparingowy prawdopodobnie zagramy w sobotę ze „Spartą” Ziębice. Bliższe informacje dotyczące meczu podamy bliżej terminu rozegrania meczu.

Na podstawie relacji D.Ziomka.