Jest dobrze.

W wyjazdowym meczu Henrykowianka pokonała Deltę Słupice 2-0 ( 1-0 ).

Nasi zawodnicy pozazdrościli drużynie trampkarzy którzy w sobotę pokonali na wyjeździe Nową Rudę 8-0 i na trudnym terenie Delty odnieśli zasłużone zwycięstwo mimo, ze od 56 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bryji.

Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków naszych zawodników i kilku sytuacji bramkowych ale jak zwykle skuteczność zawodziła, sytuacji takich po których powinna paść bramka można było obdzielić kilka meczy.

22 min 1-0 w okolicach pola karnego Słupic został sfaulowany Tomek Szczepek do piłki podszedł Mateusz Respekta  i płaskim strzałem po ziemi obok muru zdobył bramkę z około 18 m.

Po zdobyci bramki stroną przeważającą dalej byli nasi zawodnicy, piłkarze Delty też mieli kilka sytuacji bramkowych ale na drodze do jej zdobycia stanęli nasi obrońcy i bramkarz.

Prowadzeniem 1-0 zakończyła się pierwsza połowa.

Na drugą połowę zawodnicy Słupic wyszli z nastawieniem zdobycia bramki co skutkowało powtarzającymi się spięciami pod naszą bramką ale nie udało się im zmienić wyniku. Na boisku zapanowała nerwowa atmosfera, co rusz dochodziło do spięć między zawodnikami i częstych fauli.

55 min pierwsza zmiana w naszej drużynie za Szymka Kaczora wszedł Maciej Kozioł.

56 min czerwoną kartkę dostał Krzysztof Bryja  i od tej pory nasza drużyna grała w dziesiątkę.

60 min druga zmiana za Roberta Gogóła wszedł Mateusz Klich.

74 min kolejna zmiana za Kamila Antkowiaka wszedł Maciej Galik

82 min 2-0 po wybiciu piłki na rzut rożny dośrodkował na 5 metr do piłki skaczą obrońca bramkarz i Maciek Kozioł, jemu udało się wygrać walkę o piłkę i głowa zdobył drugą bramkę.

Bramka była wynikiem stwarzanych przez nas sytuacji bramkowych ale też braku szczęścia w ich wykończeniu, mimo gry w osłabieniu to nasza drużyna stwarzała  sobie wiele sytuacji bramkowych.

Jeszcze przed końcem meczu dokonaliśmy dwóch zmian za Marcina Antkowiaka wszedł Michał Romanów a za Piotra Górskiego wszedł Patryk Pintal.

Zasłużone zwycięstwo z trzecią drużyną w tabeli przed tym meczem pozwoliło naszej drużynie wysunąć się na trzecie miejsce po tej kolejce w tabeli. Jest to najlepsza sytuacja Henrykowianki w drugim sezonie gry w A klasie.