Startujemy!

W ten weekend rozpoczną się prawdziwe emocje. Startują prawie wszystkie regionalne ligi, w tym również nasza A-klasa.

W pierwszym meczu nowego sezonu zmierzymy się z dobrze znanym nam rywalem - Spartą Ziębice. Ze względu na Półmaraton Henrykowski oraz dwudniowy festyn, mecz odbędzie się dopiero w poniedziałek o godz. 17.00.

Spora grupa zawodników przepracowała okres przygotowawczy. Wyniki sparingów nie napawają optymizmem, ale wiadomo nie od dziś, że ligowe granie to zupełnie inny poziom zaangażowania.

Mecze ze Spartą zawsze są ciekawe. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na korzyść Sparty (3 zwycięstwa, remis). Natomiast nasi zawodnicy powtarzają jedno: "ostatnio był remis, teraz będzie zwycięstwo!". Zapowiada się emocjonujące widowisko.

Serdecznie zapraszamy kibiców do odwiedzenia stadionu w Ziębicach i wspierania naszych graczy!

Jeśli ktoś chce podpatrzyć jak grają nasi ligowi rywale, ma do tego świetną okazję. Trzy spotkania tej kolejki rozegrane zostaną już w sobotę. Jedno w niedzielę oraz trzy pozostałe w poniedziałek. Poniżej umieszczamy rozpiskę.

TRANSFERY

Kadra naszego zespołu nie została mocno zmieniona. Dużym wzmocnieniem będzie na pewno Stanisław Sikora, który po raz kolejny zagra w Henrykowiance. Tego Pana nie trzeba przedstawiać, wystarczy sprawdzić jego statystyki z lat poprzednich.

Drugim wzmocnieniem jest Axel Skorobohaty, który występuje na pozycji bramkarza. W poprzednim sezonie z obsadą bramki bywało różnie. Raz bronił Kaczor, raz Miesiączek, a innym razem jeszcze Pintal. Axel dobre kilka lat temu bronił w trampkarzach Henrykowianki. Przychodzi do nas ze Sparty Wrocław (B-klasa). W międzyczasie występował w Sokole Smolec (A-klasa) oraz w Okęciu... Warszawa (A-klasa). Tak zaciętej rywalizacji o bluzę z nr.1 nie było już dawno!

Razem z Axelem przyszedł Adrian Purzyński. Wychowanek ziębickiej Sparty, który przed pobytem we Wrocławiu, grał w rezerwach tego klubu.

Wbrew temu co można było przeczytać w Internecie, z klubu nie odchodzi Mateusz Hajduś. Gracz ten zadeklarował, że w dalszym ciągu będzie występował w Henrykowie.

Na treningach z seniorami mogą sporo skorzystać również juniorzy. Dwóch 15-latków zostało zgłoszonych do rozgrywek seniorskich! Natomiast na osobne pochwały zasługuje 14-letni Patryk Szulc. Najczęściej pojawiał się na treningach, na których pokazał się z dobrej strony. Brawo, oby tak dalej!