Statystyki indywidualne zawodników w sezonie 2015/16

Sezon 2015/16 został zakończony. Nadszedł czas na podsumowanie statystyk indywidualnych. Wyróżnimy tylko tych najlepszych, a statystyki każdego zawodnika możecie sprawdzić klikając tutaj.

Bramki:

W tej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Respekta. Jak przystało na napastnika strzelał często, a jego bramki niejednokrotnie decydowały o tym, że trzy punkty trafiały na konto Henrykowianki. Wziął udział w 26 meczach, w 14 z nich zdołał pokonać bramkarza. Czterokrotnie zanotował dublet. Zaczynając od wiosennego meczu z NIemczanką przez kolejne 8 spotkań co mecz zdobywał co najmniej jedną bramkę!

Wyróżnić trzeba Kacpra Kalwika. Grając cały sezon na środku obrony, aż 5-krotnie skierował piłkę do bramki.

18 - Mateusz Respekta

6 - Tomasz Szczepek, Marcin Antkowiak

5 - Kacper Kalwik

Asysty:

Najlepszym asystentem został Tomasz Szczepek. Przez większą część sezonu kapitan naszej drużyny. Widać, że zaadoptował się w drużynie, co potwierdzają liczby. Klasyfikacja może być nieco zakrzywiona, bo akurat asysty nie zawsze były na stronie uzupełnione.

8 - Tomasz Szczepek

3 - Kamil Antkowiak

2 - Marcin Antkowiak, Mateusz Respekta, Marcin Szczepański

Klasyfikacja kanadyjska: (bramki + asysty)

20 - Mateusz Respekta (18+2)

14 - Tomasz Szczepek (6+8)

8 - Marcin Antkowiak (6+2)

Rozegrane minuty:

Najdłużej na boisku przebywał Marcin Antkowiak. 19-latek wziął udział w 27 meczach i uzbierał 2308 minut. Gdyby nie pechowa kontuzja prawdopodobnie zagrałby w każdym ze spotkań. Do wybiegania było 2700 minut.

2308 - Marcin Antkowiak

2223 - Mateusz Respekta

2155 - Kacper Kalwik

2057 - Kamil Antkowiak

2012 - Maciej Galik

Żółte kartki:

Liderem Piotr Górski, tutaj raczej nie ma zaskoczenia. Natomiast druga pozycja i 7 napomnień Respekty pokazuje jaki styl ma ten napastnik. Czterech zawodników uzbierało 5 napomnień.

8 - Piotr Górski

7 - Mateusz Respekta

6- Robert Gogół

5 -Kacper Kalwik, Maciej Galik, Kamil Antkowiak, Andrzej Sikorski

Czerwone kartki:

Tutaj nie ma co podliczać. Bezpośrednio czerwony kartonik ujrzał tylko jeden zawodnik - Krzysztof Bryja. Wyleciał z boiska w 60 minucie w meczu z Deltą Słupice. W trzech innych starciach również musieliśmy radzić sobie w osłabieniu  po dwóch żółtych kartkach dla jednego zawodnika.

1 - Krzysztof Bryja (bezpośrednia czerwona)

1- Maciej Kozakiewicz, Robert Gogół, Maciej Galik (po dwóch żółtych kartkach)