Tym razem udało się wygrać.

Henrykowianka pokonała na własnym boisku zespół Pogoni Pieszyce 3-1 (2-1). Zdobycie trzech punktów w tym meczu daje nam utrzymanie w A klasie.

Po raz kolejny nasz zespół pokazał wolę walki i chęć pokonania mocnego rywala. Trzeba przyznać, że strona przeważającą byli zawodnicy Pieszyc ale nasze kontry były zabójcze. Mecz zaczął się tym razem pomyślnie dla naszej drużyny i szybko zdobyta bramka dała wiarę w zwycięstwo.

7 min. 1-0 akcja prawą stroną piłka podana do Kamila Antkowiaka na prawe skrzydło na wysokości pola karnego ten zwiódł obrońcę i wycofał piłkę do nadbiegającego Tomka Szczepka, Tomek bez przyjęcia strzelił z około 16 metrów w długi róg piłka jeszcze przed bramkarzem odbiła się od murawy i wpadła do siatki.

18 min. 1-1 piękna akcja zawodników Pieszyc rozklepali w trójkącie naszą obronę i napastnik wyszedł sam na sam z Szymonek Kaczorem i "spytał w który róg ma strzeli".

27 min 2-1 róg dla naszego zespołu do piłki podszedł Tomek Szczepek pięknie zacentrował prosto na głowę Kacpra Kalwika a ten nie zmarnował szansy.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron trener dokonał zmiany w napadzie naszej drużyny za Piotra Antkowiaka wszedł Mateusz Respekta. W dalszym ciągu stroną przeważającą była drużyna gości, ale to właśnie Respekta postawił "kropkę nad i".

75 min 3-1 wolny dla naszej drużyny do piłki podszedł Mateusz i pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Gratulacje dla zespołu i życzymy powodzenia w dwóch pozostałych meczach tego sezonu. Następny mecz to wyjazd do Ząbkowic mecz o godz. 17. Ostatni mecz, w którym zmierzymy się ze ze Spartą prawdopodobnie odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godz.17.