Wiosna 2016. … na początek porażka 0 : 2

W dniu 20.03.2016r. na inaugurację rundy wiosennej nasi seniorzy ulegli drużynie DGPNZ – LKS Roztocznik 0 : 2 ( 0 -1). W wielką sobotę 25.04 rozegramy zaległy mecz wyjazdowy z rundy jesiennej z „Orzeł” Piława Dolna.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Jakub Miesiączek – Robert Gogół – Kacper Kalwik – Piotr Górski – Mateusz Hajduś - Maciej Galik – Tomasz Szczepek – Andrzej Sikorski – Marcin Antkowiak – Mateusz Respekta – Mateusz Hawel. ( rez. Patryk Pintal – Kamil Antkowiak – Krzysztof Bryja – Jakub Kozakiewicz – Michał Romanów – Piotr Antkowiak – Marcin Zarzeczny). Trener : Dawid Warciak.

ZMIANY :

46’ – Krzysztof Bryja za Macieja Galika

46’ - Kamil Antkowiak za Piotra Górskiego

46’ – Jakub Kozakiewicz za Kacpra Kalwika

70– Michał Romanów za Roberta Gogóła

72’ – Marcin Zarzeczny za Marcina Antkowiaka

OPIS MECZU :

Po przerwie zimowej wznowione zostały rozgrywki piłkarskie o mistrzostwo klasy „A”. Nasz zespół po rozegraniu trzech wygranych meczów kontrolnych, przystąpił do walki o punkty z rywalem, który jest wysoko w ligowej tabeli , bo na 4 pozycji. Zreszta bardzo pasjonująco zapowiada się walko w II połówce tabeli o utrzymanie w lidze. Poza Tarnavia Tarnów, zajmująca ostatnia lokatę w tabeli, 8 zespołów pozostaje w walce o byt w lidze.

Na pewno cieszy fakt, że na pierwszym meczu trener miał do dyspozycji 18 graczy. Trzeba pamiętać jeszcze, że pod rozwagę nie brani byli jeszcze pod uwagę nieobecni : Mateusz Klich, Bartek Piątkowski, Maciej Kozakiewicz, Maciej Kozioł, Marcin Szczepański.

I POŁOWA

Pierwszy kwadrans meczu wyrównany, dużo zaciętej walki w środkowej strefie boiska. Zbyt dużo grania na małej przestrzeni boiska. Starano się grać piłką, ale często pojawiały się straty w postaci niecelnych podań, zarówno jednej jak i drugiej drużyny. W tym okresie gry nie odnotowano strzałów na bramkę.

Drużyny skupiły się na graniu blisko siebie na ograniczonym polu, formacje się nie przemieszczały się z ruchem piłki granej do przodu.

16’ - 200% sytuacja na zdobycie bramki. Indywidualna akcja M.Respekty prawą stroną boiska, uwolnienie się od obrońcy, równoległe dokładne podanie do nabiegającego M.Antkowiaka, który nie trafia dokładnie w piłkę i goście mają

farta nie tracąc bramki na 1 : 0;

18’ – groźny strzał jednego z zawodników Roztocznika, piłka mija słupek naszej bramki;

23’ – dośrodkowanie T.Szczepka z okolic 40m od bramki gości w pole karne, M.Respekta z głowy zbyt słabo, bramkarz łapie;

31’ – ładna akcja prawą stroną boiska, R.Gogół dorzuca piłkę w pole karne do wbiegającego M.Respekty który uderza piłkę głową, która minimalnie mija słupek bramki gości;

34’ – ładne krosowe podanie ze środka pola T.Sczepka do wychodzącego na czystą zycję M.Galika, który przegrywa pojedynek 1x1 z obrońcą z Roztocznika;

37’ – ładna indywidualna akcja z lewej strony naszego pomocnika M.Antkowiaka, który mija trzech graczy gości i jego podanie adresowane do napastników, przerywa jeden z obrońców;

Goście jak i gospodarze uderzy lipo kilka razy na bramkę z dalszych odległości, niestety piłka mijała bramkę gości T.Szczepek, M.respekta, M.Hawel, M.Antkowiak).

40’ – BRAMKA dla GOŚCI 0 : 1

Strata piłki w strefie środkowej, goście wyprowadzają kontratak , dwa celne podania i piłkę na lewej flance otrzymuje napastnik Roztocznika, który wychodzi na czystą pozycję z naszym bramkarzem , lobuje go i umieszcza piłkę w siatce;

43 i 44’ – dwie groźne sytuacje gości.Strzał i piłka trafia w słupek oraz druga po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, spore zamieszanie w naszym polu bramkowym, piłkę na aut wybija jeden z naszych obrońców.

II POŁOWA

Pierwsze fragmenty gry, to gra spokojna tocząca się w środku pola.

Akcje przemieszczały się spod jednej pod drugą bramkę, ale kończyły się na wysokości 25m przed bramkami. Skuteczna gra linii defensywnych, przerywanie akcji wybijaniem piłek w pole lub na auty. Brakowało w akcjach ofensywnych napastników i siły rażenia. Nie było formacji ataku, napastnicy za bardzo cofnięci w linie pomocy.

Brakowała typowego żądła ataku, który utrudniałby granie obrońcom w rozegraniu piłki na tyłach.

Oczywiście w II odsłonie jedni jak i drudzy oddali po kilka strzałów na bramkę, ale były to uderzenia niecelne ponad bramką, albo na miejscu byli bramkarze, którzy wyłapywali dośrodkowania egzekwowane przez bocznych pomocników i obrońców.

Piłka nie docierała do napastników, stąd mniej sytuacji podbramkowych. Z naszej

strony na bramkę uderzali ( M.Respekta 3x, T.Szczepek, M.Antkowiak, M.Hawel).

Najbliżej zdobycia bramki dla naszego zespołu był T.Szczepek, który z odległości 20m uderzał z bocznego sektora boiska . Uderzył precyzyjnie, piłka mierzona w samo „okienko”, ale golkiper gości na posterunku, paruje piłkę na rzut rożny.

W końcówce trzykrotnie wykonywaliśmy rzuty rożne i po każdym było sporo zamieszania pod bramka gości w wykonaniu naszych graczy ( M.Hawel, J.Kozakiewicz, M.Antkowiak)…zabrakło troszkę szczęścia pod bramką , by móc doprowadzić do wyrównania.

W końcówce goście wyprowadzają szybki atak , piłka przegrana z prawej strony na lewą i jeden z graczy kończy szybki wypad umieszeniem piłki w siatce na 0 : 2 dla LKS Roztocznik

Kolejny mecz ligowy rozegramy na wyjeździe w Piławie Dolnej z „Orłem” 26.03.2016r).

Na podstawie relacji : Dariusza Ziomka.