Niepotrzebna porażka

W ostatnią niedzielę nasz zespół poległ w Piskorzowie po niezbyt ciężkim meczu, wygrana rysowała się po pierwszej połowie, ale niestety futbol bywa nieprzewidywalny i straciliśmy ponownie 3 punkty.

Pierwsza część spotkania została zdominowana przez Henrykowiankę, przeciwnik nie wychodził ze swojej połowy i nie tworzył żadnych groźnych akcji. Niestety i my pomimo przewagi nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji i strzeliliśmy tylko jedną bramkę.

28' - M.Galik dostaje piłkę na lewe skrzydło i po znakomitym dośrodkowaniu Piszta uderza, piłka wpada do bramki przy słupku. Obejmujemy prowadzenie.

Następna połowa od początku wyglądała zupełnie inaczej. Zburzyła się generalna forma dotychczasowej gry i straciliśmy dwie bramki. Budowaliśmy sobie szansę na zdobycie gola, lecz niestety nieskutecznie.

58' - Wyrzut z autu w nasze pole karne, źle wybita piłka na 5 metr zostaje wykorzystana przez zawodnika gospodarzy, który pięknym strzałem z przewrotki zdobywa kontaktowego gola.

73' - Rzut rożny na 3 metr, do piłki wyskakują obrońcy oraz S. Kaczor, po nieudolnym przechwycie piłki kieruje się ona prosto za linię naszej bramki. Wynik 2-1.

Mecz ogólnie pokazał dwie różne Henrykowianki, a miarą były połowy meczu. W pierwszej pokazaliśmy wysoki poziom gry z przełożeniem na prowadzenie piłki oraz akcji. Druga połówka ukazała nasze błędy ustawienia oraz komunikacji na boisku. Ogólnie, jak zawsze, nie traciliśmy zaangażowania i walczyliśmy do końca. Walczmy dalej o pierwsze 3 punkty - Powodzenia!

Dziękujemy serdecznie za wsparcie kibiców!