Derby na minusie.

W meczu derbowym Henrykowianka przegrała u siebie ze Spartą Ziębice 1-2 (1-1).

Mecze derbowe to zawsze większe emocje i tym razem kibice dopisali.

Początek meczu to lekka przewaga Henrykowianki przynajmniej w środku pola, chociaż sytuacji bramkowych było nie wiele.

10 min 0-1

Pierwszą swoją sytuację wykorzystali zawodnicy gości dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do piłki doskakuje napastnik Sparty strzela nasz bramkarz piłkę odbiją ta ponownie trafia do napastnika gości, poprawka była skuteczna.

25 min.

Karny dla gości po faulu naszego bramkarza, do piłki podchodzi zawodnik Sparty i strzela koło słupka.

37 min. 1-1

Akcja lewą stroną podanie wzdłuż bramki do piłki doskakuje Stasiu Sikora i z bliskiej odległości strzela bramkę wyrównująca.

Pierwsza połowa obfitowała kolejny sytuacje bramkowe ale wynik meczu się nie zmienił.

W drugiej połowie niestety zarysowała się przewaga gości, kolejne sytuacje bramkowe ale na posterunku był nasz bramkarz i obrona wybijała piłkę.

Henrykowianka też miała sytuacje pod bramką rywali.

70 min. 1-2

Kontra zawodników Sparty nasi zawodnicy nie zdążyli wrócić i ładnymi podaniami rozklepali naszą drużynę.

Kolejne minuty to próby zdobycia bramki wyrównującej przez nasz zespół i groźne ataki gości.

Wynik meczu nie uległ zmianie.

Kolejną kolejka Henrykowianka zagra dopiero za dwa tygodnie z zespołem Koliber Uciechów 01.10.2017 o godzinie 16.

Jak wspomniałem za tydzień nasz zespół odpoczywa.