Dobra passa trwa, kolejna wygrana.

W dniu 13.09.2015r. w swoim kolejnym występie nasi seniorzy w meczu o mistrzostwo klasy :”A” pokonali u siebie „Boxmet”{ Piskorzów 2 : 1. Bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Respekta.

12’ – akcja lewą stroną boiska Sz. Kaczor wykłada piłkę z bocznej strefy do wchodzącego Mateusza Respekty , który nie daje żadnych szans bramkarzowi gości, wynik meczu 1 : 0;

19’ – ładna trójkowa akcja Sz.Kaczor – M.Galik – M.Respekta na wślizgu, kończy akcję celnym strzałem, wynik spotkania 2 : 0 dla gospodarzy;

45’ – „ Bramka do szatni”. Goście zdobywają gola w ostatnich sekundach I połowy meczu w zamieszaniu podbramkowym, po wymianie kilku podań w polu „16”

Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Jakub Miesiączek – Kacper Kalwik – Piotr Górski – Robert Gogół – Krzysztof Bryja – Maciej Galik – Andrzej Sikorski – Marcin Antkowiak – Michał Romanów – Mateusz Respekta – Szymon Kaczor Mateusz Klich – Patryk pin tal – Maciej kozioł – Kamil Antkowiak – Marcin Szczepański – Piotr Antkowiak). Trener – Dawid Warciak.

ZMIANY :

60’ – za Michała Romanów wchodzi – Kamil Antkowiak

65’ - za Szymona Kaczora – Marcin Szczepański

68’ – za Roberta Gogóła – wchodzi Mateusz Klich

72’ – Za Mateusza respektę – Maciej Kozioł

87’ – za Macieja Galika – Patryk Pintal

Wyrównane spotkanie, choc więcej sytuacji podbramkowych mieli gospodarze. Goście w  starali sie dłużej utrzymywac przy piłce i w tym elemencie w 1 połowie mieli lekka przewagę. Ale my  gralismy konsekwentnie i byliśmy bardzo skuteczni w wyprowadzaniu kontrataków. Po szybkich przechwytach piłki wyprowadzilismy 2 szybkie ataki i zdobylismy w pierwszej odsłonie 2 bramki. niestety gości zainkasowali nam bramke do szatni , dosłownie w ostatniejakcji meczu. Wynik do przerwy 2 : 1 dla Henrykowianki;

W II polowie bramki nie padły, chociaż oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji podbramkowych, z których mogły paść gole. Zawodziła niestety skuteczność, brakowało wyrachowania i zimnej krwi pod bramkami gosci i gospodarzy.

Wynik spotkania nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się  zwycięstwem naszych piłkarzy. Wygrana pozwoliła nam awansować na 5 pozycje w ligowej tabeli. Teraz czeka nas trudne spotkanie w Sieniawce z "Czarnymi" Mecz o godzinie 12.00. Zbiórka i wyjazd na mecz - godzina 10.30.