Dwucyfrówka i pewne zwycięstwo !

W sobotę (12.09.2015r.) nasi trampkarze na własnym boisku pokonali pewnie zespół „Orzeł” Mąkolno w stosunku 13 : 0 ( 6 – 0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Patryk Bochenek (6), Patryk Chomatowski (2), Krystian Tworzydło (2), Jakub Łach (1), Patryk Szulc (1) i Damian Zając (1).

HENRYKOWIANKA” : W.Barwiołek – G.Barwiołek – K.Hołowacz – P.Chomatowski – R.Natanek – P.Dubaniowski – J.Łach – K.Tworzydło – H.Majewski – P.Bochenek – D.Zajac - M.Doliński – M.Łysiak – Ł.Tworzydło – E.Celner – J.Jaremczuk Trener – D.Ziomek

I POŁOWA

Od samego początku meczu nasz zespół zdobył przewagę optyczną w polu, przejmując inicjatywę w grze. Ruszyliśmy cała drużyną do przodu, stwarzając na początku meczu 3 sytuacje podbramkowe i zmuszając rywala do obrony na swojej połowie. Zepchnęliśmy przeciwnika do gry w defensywie, oddając kilka strzałów na bramkę.

Do przerwy zdobyliśmy 6 bramek. Sytuacji stworzyliśmy więcej , ale zawodziła skuteczność pod bramką przeciwnika. Zawodnicy grali zbyt indywidualnie, każdy chciał zdobyć bramkę, zamiast zagrać zespołowo, dogrywać piłki do lepiej ustawionych pod bramką kolegów, strzelaliśmy w bramkarza albo na vivat !!!

6’ – K.Tworzydło 1 – 0

14’ - P.Szulc 2- 0

22’ – P.Bochenek 3 - 0

28’ – P.Bochenek ( rzut wolny) - asysta K.Tworzydło 4 - 0

30’ – P.Bochenek asysta – P.Dubaniowski 5 - 0

32’ – K.Tworzydło – asysta P.Dubaniowski 6 – 0

W tej odsłonie zainkasowaliśmy rywalowi 6 bramek a drugie tyle mogliśmy jeszcze zmieścić w bramce.

• 2 sytuacje sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał K.Tworzydło;
  • Dwukrotnie sytuacje 1x1 z bramkarzem nie wykorzystał P.Bochenek;
  • Kilka sytuacji wypracowanych w polu karnym, zawodnicy byli na dobrych pozycjach strzeleckich , zamiast strzałów podawali do swoich partnerów, którzy byli w sytuacjach na pozycji spalonej ( sytuacje 100%)
  • Goście ograniczali się do wyprowadzania kontrataków, oddali kilka strzałów w kierunku bramki, ale były to uderzenia niecelne. Nasz bramkarz miał 2 sytuacje, które wybronił.

II POŁOWA

Po przerwie strzelali :

38’ – J.Łach 7 – 0

41’ - P.Bochenek 8 – 0

47’ - P.Chomatowski 9 – 0

54’ - P.Chomatowski 10 – 0

57’ – P.Bochenek 11 - 0

64’ – D.Zajac – asysta K.Tworzydło 12 – 0

67’ – P.Bochenek 13 - 0

Po przerwie przy wyniku 6 ; 0 wkradła się nonszalancja w grze naszej drużyny. Pewność siebie, brak agresywności i większego zaangażowania oraz brak realizowania założeń taktycznych i swobodne krycie przeciwnika na „radar”, spowodowało, że na początku goście przeprowadzili 3 akcje zakończone strzałami na bramkę. W jednej z nich nasz golkiper popisał się super robinsonadą, parując piłkle na rzut różny;

Z upływem czasu, w drugiej połowie zainkasowaliśmy 7 kolejnych bramek i stworzyliśmy tyle samo kolejnych sytuacji do zdobycia bramek.

Pudłowali P.Bochenek, J.Łach, P.Dubaniowski, K.Towrzydło, H.Majewski. Dominowaliśmy na boisku, spychając rywala głęboko do defensywy. Raz po raz akcje oskrzydlające, niezłe dośrodkowania w wykonaniu P.Bochenka , ale brakowało zamknięcia akcji w polu karnym, gdzie nasi pomocnicy i napastnicy mijali się z futbolówką na 5m od bramki.

Dużo oddanych strzałów na bramkę, niestety niecelnych, które mijały bramkę. Były to sytuacje czysto klarowne, z których powinny paść bramki.

Kilka dośrodkowań ze skrzydeł i ładnie skończone akcje strzałami z głowy ( P.Bochenek i P.Dubaniowski, P.Chomatowski).

Największy mankament - to dogrywanie piłek do partnerów w sytuacjach, kiedy powinno się strzelać na bramkę ( czyste pozycje strzeleckie). Zawodnicy wybierali „wariant koleżeństwa”, podając, kiedy kumpel był na pozycji spalonej. Dokładnie 5 takich sytuacji !!! Popracować nad tym elementem na najbliższym treningu ?

Brawa dla chłopaków, którzy w dniu dzisiejszym mieli ciąg na bramkę rywala, chcieli atakować i strzelać jak najwięcej bramek. Czasami trochę egoistycznie…ale wynik idzie w świat !

W następnym meczu 19.09.2015r ( sobota) gramy na wyjeździe z „Ślężą” Ciepłowody Mecz o godzinie 11.00 . Zbiórka godzina 9.15

ZAPRASZAM PANOWIE na TRENING. WTOREK i CZWARTEK ( godzina 16.00)

Na podstawie relacji trenera – Dariusza Ziomka.