LTT - Ostatni mecz rundy z liderem

Ostatni mecz rundy …i niestety porażka

W dniu 13.06.2015r. nasi trampkarze rozegrali ostatni mecz rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2014/2015. Przegrali pomimo dużego zaangażowania i starań z druzyną Świteź Wiązów 2 : 5 ( 1 – 2). Zespół z Wiązowa walczył w tym meczu do końca , bo nie był jeszcze pewien awansu do wyższej klasy rozgrywkowej ( Ligi Okręgowej). Bramki dla naszej druzyny zdobyli : Jakub Łach i Jakub czil.

Nasza zespół wystąpił w składzie : Wojtek Barwiołek - Grzegorz Barwiołek – Łukasz Oszust - Paweł Dubaniowski – Mariusz Minta – Jakub Łach – Patryk Szulc – Tomasz Smela – Michał Łysiak - Patryk Bochenek – Jakub Czil (Daniel Gutowski – Dominik Nogawka ). Trener druzyny – Dariusz Ziomek – Kierownik – Patryk Pintal).

11.06.2015r.

„HENRYKOWIANKA” – „ ŚWITEŹ” WIĄZÓW

2 : 5 (1 - 2)

BRAMKI :

26’ – Jakub Łach ( rzut wolny)

54’ – Jakub Czil

KRÓTKI OPIS MECZU

Dzisiejszy rywal naszej drużyny to zespół bardzo dobry, grający niezła piłkę. Prowadzą w lidze z przewagą 6 pkt na wiceliderem „Młodzikiem” Przeworno. Ale muszą wygrać mecz z nami, by być pewnym I miejsca w grupie i awansować do Ligi Okręgowej.

Pogoda nie rozpieszczała graczy. Boisko przygotowane perfect !!!. Brawa dla P.Andrzeja Łacha i Wojtka Woźniaka, który dba o to, by płyta naszego boiska do meczów była przygotowana idealnie.

Warunki pogodowe : wiosenno-letnie, bardzo ciepło i duchota. To utrudniało granie, podczas biegania zawodnicy oczekiwali częstszych zmian w locie. Tempo gry początkowo w miarę szybkie, później zdecydowanie tempo gry spadło… grano na stojąco, mało ruchu bez piłki.

W międzyczasie sędziowie odgwizdali dwukrotnie przerwy dla zawodników na – uzupełnienie płynów ( było to konieczne !!!). Mecz poprowadziła trójka sędziowska w skaldzie : Patryk Pin tal – Andrzej Łach i Kamil Antkowiak.

Początek meczu pokazał, że rywal przyjechał tu po trzy punkty. Agresywna gra od pierwszej minuty, nieodpuszczanie i walka o każdą piłkę. Te wolicjonalne cechy charakteru drużyny gości, spowodowały, ze my staraliśmy się dorównywać rywalowi pod każdym względem i było to niezłe i ciekawe widowisko piłkarskie.

Obie drużyny atakowały z animuszem, stwarzając sytuacje podbramkowe, często oddawali strzały na bramkę. Na posterunku byli bramkarze, którzy skutecznie interweniowali.

Szybko strąciliśmy bramkę po błędach w polu bramkowych i braku koncentracji. „Krycie na radar” spowodowało, że zawodnicy dochodzili do pozycji strzeleckich.

Wyrównaliśmy po stałym fragmencie gry . Wykonywaliśmy rzut wolny z 20m z narożnika „16”. Patryk Bochenek przebiegł przez piłkę, a precyzyjnym i fenomenalnym uderzeniem popisał się Jakub Łach , który zmieścił futbolówkę w samym okienku w długim rogu; 1 : 1

Goście pod koniec I połowy po raz kolejny wyszli na prowadzenie, po stracie piłki w strefie środkowej, szybki atak wyprowadzony przez graczy Wiązowa, piłka wędruje w pole karne i tam skuteczniejsi są zawodnicy gości wyprowadzając swoją drużyne na prowadzenie 1 : 2;

II POŁOWA

Początek żwawy w wykonaniu obu drużyn. Jednak z upływem czasu tempo gry zdecydowanie spadało. O ile podczas atakowania akcje były szybsze i dynamiczniejsze, to już z powrotami do obrony było gorzej. My ruszyliśmy, nieco odkryliśmy się i strąciliśmy trzecia bramkę.

Druga bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Czil, który na dwa razy strzelał w polu bramkowym na bramkę przeciwnika. Za pierwszym razem golkiper broni, ale przy dobitce z bliskiej odległości, nie miał już szans; wynik meczu 2 : 3;

Dostaliśmy zastrzyk w postaci drugiej bramki i ruszyliśmy do przodu chcąc zdobyć bramkę wyrównującą, ale to nas zgubiło dwie kontry szybkie i goście prowadzą różnica trzech bramek i wygrywają mecz 5 : 2.

To był już ostatni mecz naszych trampkarzy w lidze w rundzie wiosennej. Utrzymywaliśmy się na wysokiej trzeciej pozycji tabeli , ale dwie ostatnie porażki prawdopodobnie spowodują spadek na 5 pozycję.

Po meczu zarząd klubu przygotował dla chłopaków małe zakończenie sezonu . Był poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, napoje i inne smakołyki. Trener i zarząd klubu składają serdeczne podziękowania dla wszystkich chłopków, którzy reprezentowali nasz klub w rozgrywkach Ligi Terenowej Trampkarzy w dwóch rundach jesiennej i wiosennej. Podziękowania za - za zaangażowanie, wkład pracy i sumienną i dobrą postawę podczas zajęć treningowych i meczach piłkarskich.

Teraz nastąpi dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach piłkarskich. A we wrześniu kolejny sezon piłkarski 2015/2016.

Na podstawie relacji – trenea Darka Ziomka.