Nie wywrócić się na prostej drodze

W niedzielę Henrykowianie zagrają na własnym boisku z Tarnovią Tarnów. Goście w tym sezonie uzbierali 9 punktów i od samego początku rozgrywek okupują ostatnie miejsce w tabeli. Pierwsze punkty zdobyli dopiero w 10. serii gier pokonując Spartę 5:3.

Henrykowianka ma już za sobą trzy wiosenne mecze, natomiast Tarnovia grała tylko raz. Mecz z Makowicami 20 marca został przełożony na inny termin. Później była przerwa świąteczna, w której my nadrabialiśmy zaległości. Po długiej zimie gracze z Tarnowa zaskoczyli całą ligę i wygrali zdecydowanie 4:0 z Deltą Słupice. Wygląda, więc na to, że w Tarnowie coś ruszyło. Pomimo wszystko strata do bezpiecznego terenu jest tak duża, że raczej mało kto wierzy w utrzymanie Tarnovii w A klasie. Trzy oczka dopisała do konta Tarnovii Komisja Dyscypliny, która zweryfikowała mecz ze Skałkami (13. kolejka) jako walkower. Na boisku Stolec wygrał 10:1.

Henrykowianie, którzy w zeszły weekend wspięli się na wyżyny umiejętności i pokonali Skałki teraz muszą uważać, żeby nie stracić punktów z drużyną, którą wszyscy pokonują. Czasami te z pozoru łatwiejsze zadania trudniej wykonać. Oby nasi zawodnicy nie wywrócili się na prostej drodze...

Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę 10 kwietnia o godz. 16:00!