Strajk zakończony, liga wystartuje!

Zarząd DZPN przyjął rozwiązanie proponowane przez sędziów podczas rozmów w Legnicy. Od rozpoczynającej się rundy każdy klub w danej klasie rozgrywkowej zapłaci za sędziów tyle samo. Od teraz nie ma znaczenia iloma samochodami oraz skąd arbitrzy przyjadą. W A klasie sędzia główny za mecz dostanie 111 zł, natomiast sędzia asystent pobierze ekwiwalent 94 zł. Takie rozwiązanie pozwala klubom już przed sezonem zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na opłacenie arbitrów. Pomysł został zaczerpnięty z województwa śląskiego.

Dodatkowo prezentujemy apel prezesa Andrzeja Padewskiego:

Fair Play oznacza szacunek. Szacunek jest częścią piłki nożnej. Każdy uczestnik fenomenu, jakim jest gra w piłkę nożną ma takie same prawa, w tym prawo do bycia szanowanym.

Apelujemy o poszanowanie bez wyjątku wszystkich osób, wspólnie tworzących środowisko piłkarskie.

Bez przeciwników nie ma meczu. Pamiętajmy jednak aby chęć wygranej nie przesłoniła nam faktu, że rywale również są kolegami z boiska.

Sędziowie są odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny i poszanowanie zasad Fair Play. Zawsze akceptujcie ich decyzje bez kłótni i pomagajcie im, aby umożliwić wszystkim uczestnikom czerpanie przyjemności z gry.

Działacze i osoby funkcyjne bezsprzecznie są elementem futbolu i z uwagi na ich poświęcenie oraz zaangażowanie muszą być odpowiednio traktowani.

Widzowie tworzą atmosferę gry. Przychodzą na stadiony i boiska zobaczyć uczciwą grę, ale powinni zachowywać się uczciwie także względem siebie.

Przed rundą wiosenną sezonu 2014/15 życzę więc wszystkim uczestnikom rozgrywek piłkarskich Dolnośląskiego ZPN przede wszystkim wzajemnego szacunku.

Poniżej link do strony Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, na której znajdziecie więcej szczegółów: