Wyrwany remis...w doliczonym czasie gry !

W dniu wczorajszym tj. 30.05.2015r. nasi trampkarze w meczu o mistrzostwo Ligi Terenowej Trampkarzy ( grupa wrocławska) zremisowali na własnym boisku z wiceliderem grupy drużyną „ MŁODZIK” PRZEWORNO 2 : 2 ( 0 – 1). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Łukasz Oszust po asystach Jakuba Łacha i Patryka Bochenka.

Nasza zespół wystąpił w składzie : Wojtek Barwiołek - Grzegorz Barwiołek – Jakub Tymków – Mariusz Minta - Paweł Dubaniowski - Jakub Łach - Jakub Manacki – Patryk Chomątowski – Patryk Szulc - Patryk Bochenek – Jakub Czil ( Michał Łysiak – Joszko Trawiński – Dawid Świdziński – Tomasz Smela – Krystian Tworzydło ). Trener – Dariusz Ziomek

30.05.2015r.

„H E N R Y K O W I A N K A” – „M Ł O D Z I K” PRZEWORNO

2 : 2 (0 - 1)

BRAMKI :

17’ – Maciej  Kania             0 - 1

44’ – Łukasz Oszust ( asysta – Jakub Łach) 1 – 1

56’ – Łukasz Oszust ( asysta – Patryk Bochenek) 2 – 1

73’ - Jakub  Piskorz        2 - 2

KRÓTKI OPIS MECZU

Bardzo dobre wiosenne warunki pogodowe (bezwietrznie), temperatura powietrza dość wysoka, troszkę duchoty co nieco niektórym zawodnikom sprawiało trochę kłopotów podczas biegania na całych obrotach. Było dzisiaj widać, że niektórzy nie radzą sobie w takich pogodowych warunkach. Boisko do gry przygotowane perfekcyjnie !!!

I POŁOWA

Pierwszy kwadrans gry – wyrównany. Akcje spod jednej bramki przenosiły się pod drugą. Oba zespoły konstruowały swoje akcje od tyłu, starając się przegrać piłkę z prawej do lewej strony boiska. Często jednak akcje dochodziły do linii pola „16” i kończyły się przerwaniem przez obrońców.

Początkowo nasz zespół zastosował agresywniejsze krycie pressingiem i to przynosiło pozytywne efekty w postaci, że zespół gości nie mógł za bardzo rozwinąć skrzydeł i nie miał za bardzo swobody w rozgrywaniu piłki i stwarzania sytuacji podbramkowych.

17’ – Piłka wrzucone w pole karne naszego zespołu, sporo zamieszania Patryk Bochenek ewidentnie faulowany przez napastnika gości, sędzia puszcza grę, do piłki dochodzi jeden z graczy Przeworna i umieszcza piłkę w siatce; 0 – 1 dla Przeworna

W pierwszym okresie gry żaden zespół nie potrafił zagrozić i stworzyć czyste sytuacje pod bramkami do zdobycia bramki.

Okres gry pomiędzy 16’ 25’ to gra już bardziej wyrównana i wreszcie akcje pod bramkami. Drużyny stworzyły po kilka składnych akcji i oddały po kilka strzałów na bramkę. Zawodnicy podejmowali próby uderzeń z dystansu. ( P.Bochenek, P.Szulc, J.Czil), ale na miejscu był bramkarz gości.

Goście również stwarzali sytuacje pod nasza bramką. A ostatnie 10’ - I połowy to zamknięcie naszego zespołu na własnej połówce. Zbyt głębokie cofnięcie się pod bramkę na 20m spowodowało, że Przeworno atakowało i bylo bardzo blisko zdobycia kolejnej bramki. Mieliśmy trochę szczęścia, Wojtek również złapał kilka razy trudna piłkę.

I połowa kończy się prowadzeniem gości 1 : 0, ale z przebiegu gry, mecz wyrównany. Troszkę błędów indywidualnych w kryciu 1x1, powodowało, że były duże dziury pomiędzy formacjami ( brak płynnego przemieszczania się).

II POŁOWA

Kilka roszad i zmian w ustawieniu. Patryk Bochenek wędruje na pozycję stopera, Łukasz Oszust idzie do przodu i pełni rolę napastnika wraz z Tomkiem Smelą. Roszada Łukasza była strzałem w „10”. Łukasz nie grał za wiele na tej pozycji, ale wywiązał się z niej perfekcyjnie i był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Pierwsze 10’ - spokojna gra obu drużyn. Tworzenie ofensywnych akcji od tyłu, rozgrywanie piłki strefie środkowej i brak ostatniego podania w kierunku napastników.

44’ – piłka przegrana w środku pola, prostopadłe podanie dogrywa Jakub Łach do Łukasza Oszusta, który wychodzi na czystą pozycję 1x1 z bramkarzem i nie daje mu żadnych szans; wynik meczu 1 – 1

56’ – Grę wznawia Wojtek Barwiołek, wymiana podań pomiędzy obrońcami. Patryk Bochenek zaliczą asystę dogrywając długa piłkę w kierunku naszego napastnika, który wydziera piłkę spod nóg obrońcy i po raz drugi wychodzi na pojedynek „sam na sam” z bramkarzem. Kopia sytuacji pierwszej bramki. Identyczne rozwiązanie sytuacji przez Łukasza, który precyzyjnie strzela w kierunku bramki i wychodzimy na prowadzenie; 2 – 1 dla Henrykowianki.

Goście w ostatnim okresie gry stworzyli kilka sytuacji które mogły przynieść im bramki. Dobrze na linii bramkowej bronił Wojtek popisując się niezłymi interwencjami.

Ostatnie 10’ gry – to powtórka z rozrywki naszej ekipy. Cofamy się zbyt głęboko do defensywy, staramy się bronić wyniku i to kończy się najgorszym z scenariuszy. Goście w doliczonym czasie gry doprowadzają do wyrównania.

73’ - Długa piłka dograna przez jednego z obrońców Przeworna, wyprowadzenie szybkiej kontry przez gości. Patryk i Damian zbyt blisko siebie, bez asekuracji i komunikacji z naszym bramkarzem i napastnik gości wychodzi na sytuację 1x1 i jej nie marnuje, umieszczając piłkę w siatce; wynik spotkania 2 : 2

W SOBOTĘ – 06.06. 2015r gramy wyjazdowy mecz w Siechnicach z Energetykiem. Mecz na sztucznej nawierzchni. Zbiórka zawodników i wyjazd na mecz o godzinie 9.00

Treningi bez zmian. WTOREK i CZWARTEK godz. 15.30.

Na podstawie relacji trenera – Darka Ziomka.