Piekielnie ciężka końcówka sezonu

Zawodników Henrykowianki czeka arcytrudna końcówka sezonu. W pięciu spotkaniach będzie trzeba przeciwstawić się czterem obecnie najwyżej rozstawionym drużynom ligi! Niemczanka, Piławianka, Pogoń i Sparta zajmują odpowiednio 2., 1., 3., 4. miejsce. W międzyczasie mecz z nieobliczalną Polonią Ząbkowice Śl, która jest ósma.

W najbliższą niedzielę do Henrykowa przyjedzie Niemczanka. Goście są niepokonani od 11 spotkań! Ostatni raz przegrali w 14. kolejce z liderującą Piławianką. W międzyczasie w 20. kolejce stracili dwa punkty ze Skałkami. Są to jedyne stracone punkty na wiosnę... Znamy już zatem faworyta niedzielnego starcia. Ale...! Pamiętajmy, o tym, że nasi zawodnicy potrafią "spiąć się" na mocne drużyny. Tak też było w poprzedniej rundzie w Niemczy. Po 30 minutach wygrywaliśmy 3:0! Niestety w drugiej połowie po indywidualnych błędach naszych zawodników gospodarze zdołali wyrównać stan rywalizacji i mecz zakończył się podziałem punktów. Być może i tym razem dojdzie do wyrównanego meczu. Niemczanka zajmuje drugie miejsce w tabeli i póki co ma bezpieczną, sześciopunktową przewagę nad pieszycką Pogonią. Zająć pierwsze miejsce będzie ciężko, bo mimo, że Niemczanka wszystkie mecze do końca sezonu może i wygra o tyle trudno myśleć, że Piławianka roztrwoni 9 punktów przewagi. W walce o awans do Okręgówki z drugiego miejsca liczy się stosunek zdobytych punktów na mecz. Zatem każdy punkt jest mega ważny.

Warto przyjść w niedzielne popołudnie na stadion i przekonać się na co stać naszych zawodników. Pierwszy gwizdek sędziego o 17:00!