LTT : Dobra passa trwa - pewne zwycięstwo naszych trampkarzy

W sobotę (24.10.2015r.) nasi trampkarze w 8 kolejce spotkań o mistrzostwo Ligi terenowej Trampkarzy pokonali na własnym boisku „ Ślężę” Ciepłowody 9 : 1 ( 3 : 0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli : P.Bochenek (3) – P.Chomątowski (3) – P.Dubaniowski(1) –D.Świdziński (1) – K.Hołowacz (1).

„HENRYKOWIANKA” : W.Barwiołek – G.Barwiołek – T.Smela – P.Dubaniowski – D.Zając – M.Minta – J.Łach – J.Czil – P.Szulc – P.Chomątowski– P.Bochenek (R.Natanek - K.Hołowacz – D.Świdziński – M.Łysiak) Trener – Dariusz Ziomek.

I   POŁOWA

Patrząc na układ tabeli , faworytem w tym spotkaniu powinna być drużyna Henrykowianki, ale czasami takie podejście bywa mylące i może się okazać dla graczy zgubne. Zespół Ciepłowód – to mieszanka chłopaków z różnych roczników z przewagą graczy młodszych klas V – VI – I Gim. My przewyższaliśmy przeciwnika pod względem nie tylko warunków fizycznych, ale również i umiejętnościami. Zespół gości fragmentami gry też groźnie kontratakował i mógł się pokusić o 2 – 3 bramki więcej.

My zainkasowaliśmy im 9 bramek, a stworzonych sytuacji z których powinny paść gole było drugie tyle.

Zaczęliśmy mocno i już od początku zaczęliśmy naciskać i stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. Na bramkę gości uderzali : P.Bochenek ( „setka”)– J.Czil – P.Chomątowski ( sam na sam) – M.Minta – P.Dubaniowski – K.Hołowacz ( indywidualna akcja z prawej flanki i strzał w słupek).

Piłka niestety mijała bramkę gości to z prawej i lewej strony słupka.

Spychaliśmy graczy Ślęży na tyły boiska i raz po raz z boku skrzydeł dorzucane były piłki na wchodzących napastników i pomocników. Goście też atakowali i wyprowadzali szybkie akcje, po stratach piłek w naszym wykonaniu.

Ale były to sytuacje sporadyczne i nie zagrażały bramce naszego golkipera.

12’ - nasz zawodnik faulowany w okolicy 20m. Rzut wolny egzekwowany przez J.Łacha i P.Chomatowskiego i ten drugi precyzyjnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce ; 1 – 0 dla Henrykowianki

17’ – rzut wolny wykonywany przez P.Bochenka, który precyzyjnie uderza w światło bramki, plasowany strzał w długi lewy róg bramki, zmuszając bramkarza Ciepłowód do kapitulacji; wynik meczu 2 : 0 dla gospodarzy

26’ – Kolejny SFG dla naszej drużyny. Idealne uderzenie P.Bochenka z rzutu wolnego wykonywanego zza „16” pod ladę bramki gości. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki; wynik spotkania 3 : 0 dla henrykowian.

I   połowa kończy się wynikiem 3 : 0 dla trampkarzy LKS”Henrykowianka”.

II POŁOWA

Pierwsze 10 ‘ nie za ciekawe w naszym wykonaniu, przespane i myślami byliśmy jeszcze w szatni i żyliśmy wynikiem z I połowy. Niemrawe poruszanie się po boisku, mało skoncentrowani i z takim nastawieniem ,że będzie łatwo i będziemy zdobywać kolejne bramki.

38’ - To nas nieco zgubiło…goscie zdobywają kontaktową bramkę na 3 : 1 po błędach przy wyprowadzeniu piłki przez naszych obrońców, co skutecznie wykorzystują napastnicy „Ślęży”.

44’ - P.Dubaniowski wchodzi w pole bramkowe uderza na bramkę, do piłki dochodzi P.Chomatowski mija obrońcę i nie daje szans bramkarzowi, podwyższając wynik na  4 : 1 dla naszego zespołu;

Mięliśmy kolejne sytuacje :

K.Hołowacz - ( dwukrotnie uderza nad poprzeczką);

P.Bochenek - ( z bocznego sektora trzykrotnie uderza na bramkę – też niecelnie)

P.Dubaniowski - po indywidualnej akcji trafia w słupek)

W odpowiedzi goście wyprowadzają kontrę, nasz bramkarz fauluje w polu karnym napastnika z Ciepłowód, sędzia dyktuje „11” , ale niestety goście pudłują; wynik bez zmian 4 : 1;

53’ – My nie potrafimy strzelić bramki, pomagają nam obrońcy Ciepłowód trafiając samobója do własnej bramki po dorzuconej piłce z lewego skrzydła ( bramka przyznana P.Dubaniowskiemu, który jako ostatni dotykał futbolówki; wynik meczu 5 : 1 dla gospodarzy

57’ – J.Łach wyprowadza akcję ze środka , piłka adresowana do P.Bochenka na lewe skrzydło, Patryk mija obrońców i po długim rogu – uderza umieszczając piłkę  w siatce; 6 : 1 dla Henrykowianki

60” – akcja P.Dubaniowskiego; strzał w słupek, do piłki dochodzi czujny K.Hołowacz i zdobywa kolejną bramkę po dobitce z bliskiej odległości; wynik 7 : 1

64’ – zmiany w naszym zespole, pojawiają się D.Świdziński i R.Natanek, ten pierwszy czyli „Świdzi” odnotowuje „wejście smoka” i dobrze zachowuje się w polu karnym , po strzale i obronie przez bramkarza uderza z 6m do pustej bramki; wynik 8 : 1

66’ – dobrze grający w tym meczu J.Łach konstruuje kolejną akcje ofensywną, rozprowadza dokładne piłki, jedną z nich przechwytuje P.Chomatowski i po indywidualnej akcji zdobywa bramkę i mecz kończy się wynikiem 9 : 1 dla Henrykowianki

Zwycięstwo nie podlega dyskusji. Pewne i zasłużone z rywalem rocznikowo troszkę słabszym. Ale brawa dla młodych chłopaków gości, którzy zapewne z tym składem  za 2 lata mogą o coś powalczyć.

Nas czekaja w dwóch ostatnich kolejkach trudne mecze w Ząbkowicach z „Orłem”  i u siebie z Piastem Nową Ruda. To będą mecze prawdy, które odpowiedzą na pytania : Jacy naprawdę jesteśmy : mocni lub słabsi ?

Teraz nastąpi 2 – tygodniowa przerwa ze względu na 1 listopada i Wszystkich Świętych. Ten tydzień trenujemy we WTOREK i CZWARTEK o godzinie 15.00  na sali gimnastycznej ZSS w Henrykowie. W następnym meczu 07.11.2015r ( sobota) zagramy na wyjeździe mecz z „Orłem” Ząbkowice. Mecz o godzinie 11.00 . Zbiórka godzina 9.00. Wyjazd godzina 9.15.

Na podstawie relacji trenera – Dariusza Ziomka.