Sprawiedliwy remis po wyrównanym meczu

Sprawiedliwy  remis po wyrównanym meczu

W dniu 18.10.2015r nasza seniorska druzyna zremisowała na własnym boisku z „ Koliberem” Uciechów 2 : 2 ( 1 – 1). Bramki dla naszej druzyny zdobyli : M.Antkowiak i M.Respekta.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Szymon Kaczor – Robert Gogół – Kacper Kalwik – Piotr Górski – Mateusz Klich – Kamil Antkowiak – Andrzej Sikorski – Tomasz Szczepek – Maciej Galik – Marcin Antkowiak – Mateusz Respekta ( Maciej Kozioł – Michał Romanów – Patryk Pintal – Mateusz Hajduś ) Trener – Dawid Warciak.

ZMIANY :

46’ – za Andrzeja Sikorskiego – Mateusz Hajduś

70’ - za Piotra Górskiego – Michał Romanów

73’ – za Roberta Gogóła – Maciej Kozioł

Po niespodziewanej porażce u siebie z Łagiewnikami ( 2 : 5) trzeba było odbudować się i sprężyć siły na mecz z „Koliberem”, który w ligowej tabel zajmował 3 miejsce od końca z dorobkiem 8 punktów. Jednakże ligowa tabela nie odzwierciedla do końca poziomu gry poszczególnych zespołów. My majac na koncie 15 punktów musieliśmy w ten mecz włożyć więcej zaangażowania i zagrać z determinacją by powalczyc o komplet punktów.

Nie było to spotkanie z gatunku - łatwych. Pierwsze 20’ należało do nas. Przewaga optyczna w polu, utrzymywanie się przy piłce i więcej stworzonych sytuacji podbramkowych pod bramka rywala. Ale byliśmy nieskuteczni. Swoich sytuacji niewykorzystani ( A.sikorski, T.Szcepek , M.Antkowiak, M.Respekta)

26’ - Goście wyprowadzali szybkie kontry i po jednej z nich kilka składnych podań , wyjście na czystą pozycję jednego z graczy „Kolibera”, szybszy od Szymona, który fauluje w polu karnym i sędzia dyktuje „jedenastkę”. Rzut karny pewnie egzekwuje gracz z Uciechowa i goście wychodza na prowadzenie 0 : 1;

32’ – błąd golkipera drużyny przyjezdnej, którą skrupulatnie wykorzystuje Marcin Antkowiak, czujnie zachowując się w polu karnym i zdobywa wyrównującą bramkę; wynik meczu 1 : 1

Obie drużyny stworzył w I odsłonie po kilka ciekawych akcji skrzydłami i zakończonymi uderzeniami na bramkę. Jednak piłka przechodziła obok bramki lub na miejscu byli bramkarze. Szybkie tempo akcji w pierwszej połowie i mecz mógł się podobać. Było widać walkę o piłkę , choć zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny nie ustrzegli się błędów indywidualnych.

II POŁOWA

50’ – Ładna akcja naszego zespołu. T.Szczepek indywidualną akcja przedostaje się w pole bramkowe gości z prawej strony, precyzyjnie dośrodkowuje na 6m przed bramkarza , tu asystuje K.Antkowiak strzelając na raz, a piłkę dobija z głowy M.Respekta i Henrykowianka wychodzi na prowadzenie 2 : 1;

56’ – kilka podań na szerokości boiska drużyny z Uciechowa, przerzut piłki na prawe skrzydło do jednego z pomocników, który dokładnym podaniem przy linii końcowej dogrywa do nadbiegającego napastnika, który nie ma problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce, płaski strzałem w długi róg bramki doprowadzając do wyrównania 2 : 2;

Ostatnie 20’ gry – to gra otwarta z obu stron. Drużyny grał często z pominięciem linii pomocy, grając przez linię obrony długie piłki adresowane na napastników. Stwarzane sytuacje były bardzo groźne i jeden jak i drugi zespół mógł w tym meczu zainkasować 3 punkty.

Oba zespoły oddały po kilka strzałów na bramkę i przeprowadziły kilka sytuacji oskrzydlających, ale brakowało wykończenia akcji. Sytuację strzelecka miał M.Antkowiak, który po dokładnym dośrodkowaniu przez T.Szczepka mógł umieścic piłke w siatce po strzale przewrotką.

W doliczonym czasie gry +3’ zarówno Henrykowianka jak i „Koliber” miały swoje sytuacje na rozstrzygnięcie meczu.

Gospodarze - dorzucona piłka przez M.Respektę w pole bramkowe i setka M.Kilcha, instynktownie paradą bramkarza piłki ręcznej broni golkiper z Uciechowa;

Goście - chwilę później odpowiedź - kontratak zakończony strzałem za „16”

i extra paradą Sz. Kaczora, który przenosi piłkę nad poprzeczką;

93” – sędzia kończy spotkanie. Gra na remis, stworzone sytuacje też na remis

i sprawiedliwy podział punktów.

Kolejny mecz rozegramy w najbliższą niedzielę z liderem grupy „Niemczanką” Niemcza ( 25.10.2015r godzina 15.00).

Na podstawie relacji Darka Ziomka. Pozdrawiam.

.